شرکت کارتن ایران ( سهامی عام )

شرکت کارتن ایران با بیش از نیم قرن تجربه، اولین واحد تولید کننده انواع کارتن و ورق کنگره ای در کشور است که در سال 1338 شمسی توسط بخش خصوصی تاسیس و در اواخر سال 54، نوع شرکت به سهامی عام تغییر یافت. بدنبال توسعه ماشین آلات تولیدی کارخانه تا سال 57، همواره ظرفیت تولید شرکت افزایش یافته تا اینکه به بزرگترین واحد از این دست در منطقه تبدیل شده است. پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با راه اندازی ماشین آلات جدید، تجهیز شرکت به نرم افزار و سخت افزارهای مناسب انجام پذیرفته و با پاره‌ای اقدامات تکمیلی، ظرفیت کارخانه به 64هزار تن افزایش یافته است. در ارتباط با تجهیزات و امكانات تولیدی شرکت نیز در راستای افزایش سطح كیفی محصولات تولیدی و به منظور ارتقاء تکنولوژی تولیدی محصولات در سال 1387 فاز اول برنامه توسعه شركت كارتن ایران اجرا گـردید که از اقدامات مهم در این مرحله خرید، نصب و راه اندازی ماشین آلات با تکنولوژی روز دنیا از جمله یك دستگاه ماشین مقواسازی و دو دستگاه ماشین چاپ پیشرفته بوده است که موجب شد شرکت كارتن ایران كماكان بزرگترین واحد تولید كننده ورق و كارتن کشور باقی بماند.
موضوع شرکت
بر اساس ماده 13 اساسنامه عبارت است از تهیه و تولید و فروش انواع کارتن و مقوای فشنگی و صادرات آن و همچنین مواد اولیه و ماشین آلات مورد احتیاج و واردات کالای مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت و فروش آن در داخل.
سیستم مدیریت اطلاعات جامع و یكپارچه MIS
این پروژه جهت پیاده سازی و اجرای سیستمهای مكانیزه، ثبت و گردش اطلاعات، جمع آوری و پردازش داده‌ها و تقویت سرعت دسترسی به اطلاعات در راستای اخذ تصمیمات بهینه مدیریتی راه اندازی شده است. این پروژه در شركت كارتن ایران 100 درصد اجرا شده است.
توسعه سیستم جامع مدیریت سازمان و بازنگری مدیریت استراتژی متوازن
توسعه سیستم جامع مدیریت سازمانی در شرکت کارتن ایران دارای 5 مرحله است که عبارت است از: توسعه استراتژی، برنامه ریزی استراتژی، همسوئی سازمان، پایش، یادگیری و بهبود، ارزیابی و تغییر استراتژی ها
توانایی‌های تولیدی
الف) ماشین آلات مقواسازی: دارای دو خط مقواسازی با عرض های 160 سانتی متر ، 250 سانتی متر ، 246 سانتی متر بوده و امكان تـولید انـواع كارتـن و ورق هـای مقوایی كنگره ای A-B-C-E دولا ، سه لا و پنج لا را داراست .
ب) ماشین آلات چاپ: توان تولید انواع چاپ های چهار رنگ تركیبی با دقت وكیفیت بسیار بالا از نوع HALFTONE برای ساخت انواع كارتن در اندازه های مختلف جهت مصارف مختلف داخل كشور و مصارف صادراتی.
ج) ماشین آلات دایكات: مجهز به انواع دستگاه های دایكات با ظرفیت بالا جهت تولید انواع كارتن های دایكاتی.
د) ماشین آلات اتصال: مجهز به دستگاه پیشرفته منگنه و انواع ماشین آلات دوخت و اتصال چسپ برای تولید كارتن با عرض های مختلف .
محصولات شرکت
1. کارتن 3 لایه
2. کارتن5 لایه
3. ورق